Kurs wspinaczki zimowej

Kurs wspinaczki zimowej

„Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym” – Walter Bonatti

  • kurs wspinaczki zimowej trwa 9 dni i przygotowuje do samodzielnego wspinania w górach zimą
  • kurs wspinaczki zimowej odbywa się w Tatrach Słowackich lub Alpach
  • cena kursu to 4000 pln
  • każdy uczestnik kursu wspinaczki zimowej dostaje możliwość wzięcia udziału w kursie lawinowym gratis
  • termin: 2 – 10 lutego 2019

Na kurs wspinaczki zimowej składają się kurs drytoolingu, kurs wspinaczki mikstowej i kurs wspinaczki lodowej. Ten rodzaj kursu przygotuje Cię do samodzielnego poruszania w terenie zimowym – w skale, lodzie i mikście.

Kurs wspinaczki zimowej trwa 9 dni i jest realizowany w formie obozu wspinaczkowego w dolinach Pitztal i Kaunertal w Tyrolu (Austria), we włoskiej Dolinie Aosty, w mekce wspinania lodowego – szwajcarskim Kanderstegu lub we francuskich Alpach Delfinatu. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 3 osobowych. W czasie trakcie trwania kursu rozwiniecie wszystkie umiejętności, które są potrzebne do samodzielnego wspinania na jedno i wielowyciągowych drogach lodowych jak również do sprawnego poruszania się w terenie mikstowym.

Aby wziąć udział w kursie wspinaczki zimowej należy mieć ukończony podstawowy kurs wspinaczkowy w wersji 6-dniowej lub kurs wspinania na własnej asekuracji.

Kurs wspinaczki zimowej – czego cię na nim nauczę?

Zaczniemy od podstaw, czyli prezentacji sprzętu używanego do wspinania mikstowego i lodowego, zasad bezpieczeństwa w trakcie wspinania zimowego oraz poprawnego ubierania się na podejścia i wspinanie (jak zaczniesz się trząść na stanowisku w połowie ściany to nie uznasz tego punktu za żart). Wytłumaczę ci różnice w technice wspinania między latem i zimą i dość szybko przejdziemy do praktyki, czyli wspinania. W końcu nikt jeszcze nie został alpinistą od czczego gadania. Całe szkolenie podzielimy na dwie części – część dotyczącą wspinania w skale i mikście, oraz część dotyczącą wspinania w lodzie. Jeśli będzie taka konieczność to zrobimy jeden dzień odpoczynku pomiędzy nimi, który wykorzystamy na przypomnienie sobie autoratownictwa i asekuracji w terenie śnieżnym i mieszanym. Po ukończeniu szkolenia zaproszę cię do udziału w darmowym szkoleniu lawinowym w ramach mojej współpracy z Akademią Górską, a na samym końcu uściśniemy sobie dłonie – jak na wspinaczy zimowych przystało. Tak, jesteś już wspinaczem zimowym. Gratuluję!

Kurs wspinaczki zimowej

Kurs wspinaczki zimowej

Kurs wspinaczki zimowej – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

  • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie wspinaczki zimowej otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i specjalny uścisk dłoni – od wspinacza zimowego dla wspinacza zimowego, gratuluję!
  • Skierowanie na darmowe szkolenie lawinowe w ramach mojej współpracy z Akademią Górską
  • Dostęp do taniego sprzętu. Raki, czekany, śruby lodowe, lina podwójna czy elementy odzieży to zazwyczaj wydatek kilku tysięcy złotych i każdy rabat od cen katalogowych to kilkaset złotych, które zostaje w kieszeni. Dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
  • Materiały szkoleniowe i zbiór najciekawszych miejsc do odwiedzenia [czy to w internecie, czy w rzeczywistości]

Kurs wspinaczki zimowej – co warto mieć na kursie:

– buty do wspinania zimowego z możliwością wpięcia raków automatycznych
– komplet odzieży termicznej i nieprzemakalnej
– zestaw rękawic [cienkie i grube]
– okulary przeciwsłoneczne
– krem z filtrem UV
– kondycję