Kursy Zimowe
"W alpinizmie, jak w życiu, trzeba mieć szczęście, więc trzeba być na tyle szybkim, aby zawsze zdążyć je schwytać."
Riccardo Cassin

Kurs wspinaczki mikstowej

Wspinaczka mikstowa

Wspinaczka mikstowa to nic innego, jak wspinanie zimą w terenie mieszanym. W Alpach oznacza to wspinanie w terenie skalno – lodowym, a w Tatrach najczęściej przybiera formę wspinania w terenie skalno – trawiastym. Ten sposób wspinaczki, uprawiany od dawien dawna, w ostatnich latach przybiera coraz bardziej sportową formę – czyli wykorzystaniu terenu skalnego do podejścia na wiszące kurtyny lodowe.  Ukończenie kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności niezbędne do sprawnego poruszania się zimą w terenie skalno – lodowym i skalno – trawiastym. Wraz z kursem wspinaczki lodowej przygotują cię do sprawnego wspinania w każdym rodzaju terenu, który napotkasz zimą. Ukończenie obydwu tych szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej.

Aby wziąć udział w kursie wspinaczki mikstowej należy mieć ukończony podstawowy kurs wspinaczkowy w wersji 6-dniowej lub kurs wspinania na własnej asekuracji.

  • kurs wspinaczki mikstowej trwa 5 dni.
  • kurs wspinaczki mikstowej przygotowuje do samodzielnego poruszania w terenie skalno – lodowym i skalno – trawiastym zimą.
  • zajęcia zaczniemy na krakowskim Zakrzówku, gdzie spędzimy 2 dni, a następnie przeniesiemy się w Tatry, gdzie spędzimy 3 dni wspinaczkowe.
  • istnieje możliwość zrealizowania Kursu Wspinaczki Mikstowej w Norwegii

Cena kursu wynosi 3500 PLN / os.

Cena kursu obejmuje instruktaż oraz sprzęt niezbędny do ukończenia szkolenia. Szkolimy na sprzęcie renomowanych firm – m. in. Edelrid, Grivel, Camp oraz Blue Ice.

Zimowe szkolenie z wspinaczki mikstowej

Masz pytania?