Kurs wspinaczki lodowej

Wspinaczka lodowa

„Ambicją było pokonanie ściany. Styl przejścia stał się obsesją” – Alex MacIntyre

 • kurs wspinaczki lodowej trwa 4 dni i przygotowuje do samodzielnego wspinania w lodzie
 • istnieje możliwość zrealizowania kursu wspinaczki lodowej w formie weekendowej
 • kurs wspinaczki lodowej odbywa się w Tatrach Słowackich lub w Alpach
 • cena: 4 dni ciągiem w Tatrach – 1800PLN; wersja weekendowa w Tatrach – 2000PLN; kurs w Alpach – 2600PLN
 • jeżeli chcesz spróbować wspinania lodowego, a nie masz doświadczenia wspinaczkowego lub czasu na pełny kurs to proponuję dwudniowe ABC wspinaczki lodowej w cenie 950PLN

Wspinanie lodowe to bez wątpienia najbardziej popularna forma wspinaczki zimowej w krajach alpejskich. Dlaczego? Bo uczucie wspięcia się na pięćdziesięciometrową kolumnę lodu lub pokonanie serii swobodnie wiszących sopli jest z niczym nieporównywalne. Miłośnicy twierdzą, że jest to najbardziej estetyczna i jednocześnie najbardziej „delikatna” (zastanówcie się dlaczego) forma wspinania. Jak spróbujecie to na pewno nie będziecie chcieli robić nic innego – gwarantuję to 🙂

Kurs wspinaczki lodowej przygotowuje do samodzielnego, sprawnego i bezpiecznego poruszania się w terenie lodowym – czy to na lodospadach w dolinach alpejskich, czy na lodowych drogach w Alpach. Odbycie tego i kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności poruszania się w każdym rodzaju terenu, który napotkasz w zimie – od czystej skały, po czysty lód. Odbycie obydwu szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli podoba ci się wspinanie lodowe i chcesz sprawdzić swoje umiejętności – jest to kurs dla ciebie!

Aby wziąć udział w kursie wspinaczki lodowej należy mieć ukończony podstawowy kurs wspinaczkowy w wersji 6-dniowej lub kurs wspinania na własnej asekuracji.

Kurs wspinaczki lodowej – czego cię na nim nauczę?

Jeśli byłeś już u mnie na kursie drytoolingu lub kursie wspinaczki mikstowej to sprawa jest prosta. Jeśli przychodzisz z innej szkoły, musimy zacząć od unifikacji wiedzy. Zaczniemy od prezentacji sprzętu, którego używany do wspinania lodowego i wytłumaczę ci, jak go poprawnie używać. Dużą wagę przyłożę do zagadnień bezpieczeństwa w trakcie wspinania lodowego, a następnie przejdziemy do części najprzyjemniejszej, czyli wspinania. Po ukończeniu kursu wspinaczki mikstowej i kursu wspinaczki lodowej dostaniesz możliwość odbycia darmowego szkolenia lawinowego w ramach mojej współpracy z Akademią Górską, co dopełni twoją wiedzę, jako wspinacza zimowego. Tak – będziesz już wspinaczem zimowym. Gratuluję!

 

TurnusTerminUwagi
19 – 10 stycznia 2021ABC lodowe/ wersja weekendowa I
216 – 19 stycznia 2021Tatry/ Alpy
3  23 – 24 stycznia 2021ABC lodowe/ wersja weekendowa II
430 stycznia – 2 lutego 2021Tatry/ Alpy
520 – 23 lutego 2021Tatry/ Alpy; termin rezerwowy
Kurs wspinaczki lodowej

Kurs wspinaczki lodowej

Co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

 • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie wspinaczki lodowej otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i specjalny uścisk dłoni – od wspinacza zimowego dla wspinacza zimowego, gratuluję!
 • Skierowanie na darmowe szkolenie lawinowe w ramach mojej współpracy z Akademią Górską
 • Dostęp do taniego sprzętu. Raki, czekany, śruby lodowe, lina podwójna czy elementy odzieży to zazwyczaj wydatek kilku tysięcy złotych i każdy rabat od cen katalogowych to kilkaset złotych, które zostaje w kieszeni. Dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
 • Materiały szkoleniowe i zbiór najciekawszych miejsc do odwiedzenia [czy to w internecie, czy w rzeczywistości]

Kurs wspinaczki lodowej – co warto mieć na kursie:

 • buty do wspinania zimowego
 • komplet odzieży termicznej i nieprzemakalnej
 • zestaw rękawic [cienkie i grube]
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem z filtrem UV
 • kondycję…:)