Kursy Zimowe
"Ambicją było pokonanie ściany. Styl przejścia stał się obsesją."
Alex MacIntyre

Kurs wspinaczki lodowej

Wspinaczka lodowa – autorski program, gwarancja jakości. Od najlepszych dla najlepszych!

Wspinanie w lodzie to bez wątpienia najbardziej popularna forma wspinaczki zimowej w krajach alpejskich. Dlaczego? Bo uczucie wspięcia się na pięćdziesięciometrową kolumnę lodu lub pokonanie serii swobodnie wiszących sopli jest z niczym nieporównywalne. Miłośnicy twierdzą, że jest to najbardziej estetyczna i jednocześnie najbardziej „delikatna” (zastanówcie się dlaczego) forma wspinania. Jak spróbujecie to na pewno nie będziecie chcieli robić nic innego – gwarantuję to.

Kurs wspinaczki lodowej przygotowuje do samodzielnego, sprawnego i bezpiecznego poruszania się w terenie lodowym – czy to na lodospadach w dolinach alpejskich, czy na lodowych drogach w Alpach. Odbycie tego i kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności poruszania się w każdym rodzaju terenu, który napotkasz zimą – od czystej skały, po czysty lód. Odbycie obydwu szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli podoba ci się wspinanie lodowe i chcesz sprawdzić swoje umiejętności – jest to kurs dla ciebie!

Kurs wspinaczki lodowej jest realizowany w trzech formach:

  • ABC Wspinania Lodowego – 1-dniowe lub 2-dniowe warsztaty wspinaczki lodowej dla osób początkujących, które chcą spróbować swoich sił we wspinaniu lodowym. Idealna kurs dla niezdecydowanych!
  • kurs wspinania lodowego w Tatrach, który trwa 4 dni – podstawowa wersja kursu wspinaczki lodowej, która przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach lodowych jedno i wielowyciągowych. Większość dróg lodowych w Tatrach nie jest dłuższa niż 2-3 wyciągi i po takich będziemy się wspinać. Przeznaczona dla osób po ukończonym 6-cio dniowym kursie wspinaczkowym.
  • kurs wspinania lodowego w Norwegii, który trwa 6 dni – ta wersja przeznaczona jest dla ambitnych początkujących oraz osób zaawansowanych (np. które ukończyły kurs wspinaczki lodowej w wersji 3 dni w innych szkołach wspinania). Kurs realizowany jest w norweskich rejonach Hemsedal i Laerdal, które są uznawane za jedne z najlepszych miejsc do wspinania lodowego w Europie. W obu rejonach mamy znacznie więcej dróg lodowych niż w Tatrach, a ich długość sięga 300 metrów, co daje ogromne możliwości wspinaczkowe i szkoleniowe. Kurs przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach lodowych jedno i wielowyciągowych oraz rozwija już posiadane umiejętności wspinaczkowe. Wymagane jest wcześniejsze ukończenie 6-cio dniowego kursu wspinaczkowego.

Ceny kursu:

  • ABC wspinania lodowego – 1 dzień – 800 PLN / os; 2 dni – 1500 PLN / os
  • kurs wspinaczki lodowej w Tatrach; 4 dni – 2400 PLN / os., 
  • kurs wspinaczki lodowej w Norwegii; 6 dni – 4200 PLN / os.

Autorski program kursu i gwarancja jakości szkolenia. Jesteś pod opieką jednego z najlepszych wspinaczy zimowych w Polsce.

Ceny kursów obejmują instruktaż oraz sprzęt niezbędny do ukończenia szkolenia. Szkolimy na sprzęcie renomowanych firm – m. in. Edelrid, Grivel, Camp oraz Blue Ice.

Do powyższych cen należy doliczyć koszty przejazdów, noclegów i wyżywienia. W przypadku szkolenia w Tatrach noclegi, przejazdy i wyżywienie to koszt około 150pln za dobę. W przypadku kursu w Norwegii lot z bagażem to 400-500pln w obie strony, przejazdy na miejscu to 300-400pln, a noclegi 500-700pln.

Zimowy kurs wspinaczki lodowej

Masz pytania?