Kursy Zimowe
"Ambicją było pokonanie ściany. Styl przejścia stał się obsesją."
Alex MacIntyre

Kurs wspinaczki lodowej

Wspinaczka lodowa

Wspinanie w lodzie to bez wątpienia najbardziej popularna forma wspinaczki zimowej w krajach alpejskich. Dlaczego? Bo uczucie wspięcia się na pięćdziesięciometrową kolumnę lodu lub pokonanie serii swobodnie wiszących sopli jest z niczym nieporównywalne. Miłośnicy twierdzą, że jest to najbardziej estetyczna i jednocześnie najbardziej „delikatna” (zastanówcie się dlaczego) forma wspinania. Jak spróbujecie to na pewno nie będziecie chcieli robić nic innego – gwarantuję to.

Kurs wspinaczki lodowej przygotowuje do samodzielnego, sprawnego i bezpiecznego poruszania się w terenie lodowym – czy to na lodospadach w dolinach alpejskich, czy na lodowych drogach w Alpach. Odbycie tego i kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności poruszania się w każdym rodzaju terenu, który napotkasz zimą – od czystej skały, po czysty lód. Odbycie obydwu szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli podoba ci się wspinanie lodowe i chcesz sprawdzić swoje umiejętności – jest to kurs dla ciebie!

Kurs wspinaczki lodowej jest realizowany w trzech formach:

  • ABC Wspinania Lodowego – 1-dniowe warsztaty wspinaczki lodowej dla osób początkujących, które chcą spróbować swoich sił we wspinaniu lodowym. Idealna kurs dla niezdecydowanych!
  • kurs wspinania lodowego w Tatrach, który trwa 4 dni – podstawowa wersja kursu wspinaczki lodowej, która przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach lodowych jedno i wielowyciągowych. Większość dróg lodowych w Tatrach nie jest dłuższa niż 2-3 wyciągi i po takich będziemy się wspinać. Przeznaczona dla osób po ukończonym 6-cio dniowym kursie wspinaczkowym.
  • kurs wspinania lodowego w Norwegii, który trwa 6 dni – ta wersja przeznaczona jest dla ambitnych początkujących oraz osób zaawansowanych (np. które ukończyły kurs wspinaczki lodowej w wersji 3 dni w innych szkołach wspinania). Kurs realizowany jest w norweskich rejonach Hemsedal i Laerdal, które są uznawane za jedne z najlepszych miejsc do wspinania lodowego w Europie. W obu rejonach mamy znacznie więcej dróg lodowych niż w Tatrach, a ich długość sięga 300 metrów, co daje ogromne możliwości wspinaczkowe i szkoleniowe. Kurs przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach lodowych jedno i wielowyciągowych oraz rozwija już posiadane umiejętności wspinaczkowe. Wymagane jest wcześniejsze ukończenie 6-cio dniowego kursu wspinaczkowego.

Ceny kursu:

  • ABC wspinania lodowego – 800 PLN / os., 
  • kurs wspinaczki lodowej w Tatrach – 2500 PLN / os., 
  • kurs wspinaczki lodowej w Norwegii – 4200 PLN / os.
Zimowy kurs wspinaczki lodowej

Masz pytania?