Kursy Zimowe
"Ambicją było pokonanie ściany. Styl przejścia stał się obsesją."
Alex MacIntyre

Kurs wspinaczki lodowej

Wspinaczka lodowa

Wspinanie w lodzie to bez wątpienia najbardziej popularna forma wspinaczki zimowej w krajach alpejskich. Dlaczego? Bo uczucie wspięcia się na pięćdziesięciometrową kolumnę lodu lub pokonanie serii swobodnie wiszących sopli jest z niczym nieporównywalne. Miłośnicy twierdzą, że jest to najbardziej estetyczna i jednocześnie najbardziej „delikatna” (zastanówcie się dlaczego) forma wspinania. Jak spróbujecie to na pewno nie będziecie chcieli robić nic innego – gwarantuję to.

Kurs wspinaczki lodowej przygotowuje do samodzielnego, sprawnego i bezpiecznego poruszania się w terenie lodowym – czy to na lodospadach w dolinach alpejskich, czy na lodowych drogach w Alpach. Odbycie tego i kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności poruszania się w każdym rodzaju terenu, który napotkasz zimą – od czystej skały, po czysty lód. Odbycie obydwu szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli podoba ci się wspinanie lodowe i chcesz sprawdzić swoje umiejętności – jest to kurs dla ciebie!

Kurs wspinaczki lodowej jest realizowany w dwóch formach:

  • dla początkujących (osoby bez podstawowego kursu wspinaczkowego) – ABC wspinania lodowego w formie warsztatów, które trwają 2 dni i obejmują wspinanie na drogach lodowych jednowyciągowych
  • dla zaawansowanych (osoby z ukończonym podstawowym kursem wspinaczkowym) – pełny kurs wspinaczki lodowej w formie szkolenia, które w Tatrach trwa 4 dni, a w Alpach/Norwegii trwa 6 dni. Program kursu obejmuje wspinanie na drogach jedno i wielowyciągowych.

Ceny kursu:

  • ABC wspinania lodowego – 1200 PLN / os., 
  • kurs wspinaczki lodowej w Tatrach – 2200 PLN / os., 
  • kurs wspinaczki lodowej w Alpach lub Norwegii – 4000 PLN / os.
Zimowy kurs wspinaczki lodowej

Masz pytania?