Kursy Zimowe
"Góry milczą, wszystko co milczy nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic."
ks. J. Tischner

Kurs turystyki zimowej

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej – autorski program, gwarancja jakości. Od najlepszych dla najlepszych!

Interesuje cię turystyka zimowa w Tatrach lub marzysz o zdobywaniu alpejskich czterotysięczników klasycznymi drogami? Nie wiesz jak zacząć, a bezpieczeństwo stawiasz na pierwszym miejscu? Jeżeli tak, to kurs turystyki zimowej jest kursem dla ciebie. Kurs turystyki wysokogórskiej przygotowuje do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą.

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej to intensywne szkolenie po brzegi wypełnione specjalistyczną wiedzą i praktycznymi zajęciami w terenie. W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych nauczycie się samodzielnie oceniać ryzyko, poprawnie planować wyjście górskie, radzić sobie w terenie zagrożonym lawinami, przeprowadzać akcje ratunkowe, poruszać w eksponowanym terenie i asekurować za pomocą specjalistycznego sprzętu. Zostaną wyuczone umiejętności dotyczące hamowania obsunięć w terenie śnieżno-lodowym, autoratownictwa, poruszania w zorganizowanym zespole i zjazdów. W trakcie zajęć nauczycie się również poprawnej obsługi podstawowego sprzętu wspinaczkowego (uprzęży oraz liny, karabinków wspinaczkowych, przyrządów asekuracyjnych) oraz chodzenia w rakach i z czekanem pod okiem fachowego instruktora i przewodnika górskiego. Nie zabraknie również praktycznych porad w zakresie poprawnego doboru butów i odzieży, pakowania plecaka i podstawowego wyposażenia, które jest niezbędne podczas wycieczek w Tatrach i Alpach.

W trakcie zaawansowanego kursu turystyki zimowej zrealizujemy wejście na jeden trudniejszych tatrzańskich szczytów podczas którego będziecie mieli możliwość w praktyce wykorzystania zdobytej na kursie wiedzy i umiejętności.

  • kurs turystyki zimowej realizowany jest w dwóch stopniach zaawansowania – dla początkujących (stopień I) oraz dla zaawansowanych (stopień II); każdy to 2 dni szkolenia.
  • istnieje możliwość zrobienia pełnego kursu zimowej turystyki wysokogórskiej (I+II), taka wersja trwa 4 dni
  • kurs turystyki zimowej realizowany jest w Tatrach Polskich – w Dolinach Gąsienicowej i Kondratowej
  • kurs turystyki zimowej przygotowuje do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą.

Cena kursu:

  • podstawowy (stopień I) 1100 PLN / os.,
  • zaawansowany (stopień II) 1100 PLN / os.,
  • pełny (I+II) 1900PLN / os.

W cenie kursu zapewniamy najnowsze zestawy lawinowe firmy Mammut, raki i czekany firmy Grivel. Uczymy na najlepszym sprzęcie dostępnym na polskim rynku, a zajęcia prowadzą licencjonowani przewodnicy górscy.

Kurs turystyki zimowej

Masz pytania?

Kurs turystyki wysokogórskiej
turystyka wysokogórska
turystyka zimowa
kurs turystyki zimowej