Kurs turystyki zimowej

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

„Góry milczą, wszystko co milczy nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic.” – ks. J. Tischner

  • Kurs turystyki zimowej trwa 3 dni, a bazą jest schronisko nad Zielonym Stawem w Dolinie Zielonej Kieżmarskiej, w Tatrach Słowackich
  • Kurs turystyki zimowej przygotowuje do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą
  • Cena kursu to 850 pln

Interesuje cię turystyka zimowa w Tatrach lub marzysz o zdobywaniu alpejskich czterotysięczników klasycznymi drogami? Jeżeli tak, to kurs turystyki zimowej jest kursem dla ciebie. Kurs przygotowuje do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą. W trakcie kursu nauczycie się samodzielnie oceniać ryzyko, planować wyjście górskie, radzić sobie w terenie zagrożonym lawinami, poruszać w terenie i asekurować za pomocą specjalistycznego sprzętu [raki, czekany, szable śnieżne, liny i podstawowy sprzęt wspinaczkowy]. Zostaną wyuczone umiejętności dotyczące hamowania obsunięć w terenie śnieżno-lodowym, autoratownictwa, poruszania w zorganizowanym zespole i zjazdów.

Kurs turystyki zimowej realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Przewodnikiem Górskim UIMLA Sebastianem Fijakiem.

Kurs turystyki zimowej – czego Cię na nim nauczymy?

Od sezonu 2019/2020 kurs realizowany jest na dwóch poziomach zaawansowania.

W programie kursu dla początkujących (stopień I) są podstawy bezpieczeństwa lawinowego, planowanie i taktyka, podstawy asekuracji i wiązanie się w zespół linowy, nauka chodzenia w rakach i z czekanem, hamowanie upadków i biwakowanie.

W programie kursu dla zaawansowanych (stopień II) są asekuracja i techniki linowe, zjazdy i ratownictwo lodowcowe, technika poruszania się i asekuracji w trudnym terenie.

TurnusTerminCena
113 – 15 grudnia 2019 850 zł
210 – 12 stycznia 2020 850 zł
317 – 19 stycznia 2020 850 zł
414 – 16 lutego 2020 850 zł
521 – 23 lutego 2020850 zł
66 – 8 marca 2020850 zł
713 – 15 marca 2020850 zł
83 – 5 kwietnia 2020850 zł
924 – 26 kwietnia 2020850 zł
Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

  • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie turystyki zimowej otrzymasz zaświadczenie, że zdobyłeś wszelką wiedzę i umiejętności do samodzielnego poruszania się w górach zimą
  • Dostęp do taniego sprzętu. Zestawy lawinowe, szpej wspinaczkowy czy elementy odzieży zazwyczaj kosztują ciężkie pieniądze i dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu outdoorowego.
  • Materiały szkoleniowe i wyżej wspomniane zaświadczenie, byś bez problemu mógł wziąć udział w dalszych szkoleniach.

Zalecamy członkostwo w DAV (www.dav-kattowitz.eu) jako najbardziej kompleksowego ubezpieczenia (w tym NNW, którego nie posiada mniejszy brat DAV czyli OeAV) oraz systemu zniżek (50% na noclegi i niektóre pozycje menu – koszt legitymacji zwraca się przed połową kursu).

 

Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej