Kursy Letnie
"Sens wspinaczki nie tkwi w docieraniu na szczyt, lecz w przecieraniu nowych dróg, zarówno w naszym wnętrzu, jak i w świecie."
Mark Twight

Kurs via ferrata

3 dni w Alpach Austriackich – Hohe Wand i Hollental

Nudzi was ograniczona turystyka po horyzontalnych szlakach, chcielibyście poczuć nieco powietrza pod nogami? W takim razie via ferraty to coś dla was! Już wspinaczka, a jeszcze turystyka – o bardzo szerokim spektrum możliwych trudności. Od prostych spacerów po prawdziwe wyzwania techniczne. Żelazne percie to idealny sposób na płynne przejście od „zwykłej” turystyki do wspinaczki w górach. Wszak wiele z ferrat to niegdysiejsze drogi wspinaczkowe, czy zaopatrzeniowe dla wojsk alpejskich.

Kurs via ferrata przygotowuje do samodzielnego poruszania się na trasach ubezpieczonych typu via ferrata/klettersteig w szerokim zakresie trudności i prostych drogach skalnych (graniowych) uzupełniających te szlaki. Taki kurs da wam podstawy do eksploracji bogatej sieci tego typu dróg w całych Alpach (i nie tylko) oraz jest dobrym wstępem do późniejszego kursu taternickiego i wspinaczki górskiej.

  • kurs via ferrata trwa 3 dni i realizowany jest w Alpach Austriackich, w rejonach Hohe Wand i Hollental
  • Kurs via ferrata przygotowuje do samodzielnego poruszania po drogach ubezpieczonych typu via ferrata.

Cena kursu w sezonie 2024 wynosi 1700 PLN / os.

Letni kurs na drogach Via Ferrata

Masz pytania?