Kursy Letnie
"Od czasu do czasu przychodził taki moment w moim życiu, w którym stawałem na rozstaju dróg. Zawsze wybierałem tę, która prowadziła z powrotem w góry, nawet, jeśli na drugiej czekała na mnie kobieta."
Anderl Heckmair

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej

Kurs taternicki – letnia wspinaczka górska. Autorski program, gwarancja jakości. Od najlepszych dla najlepszych!

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej jest rozwinięciem podstawowego kursu wspinaczkowego i kursu wspinania na własnej asekuracji. Poszerza je o umiejętności i wiedzę wymaganą do poruszania się w terenie górskim – taktykę, topografię, umiejętność czytania schematu i odnajdywania drogi, zaawansowane autoratownictwo etc.

Ukończenie kursu taternickiego i wspinaczki górskiej dopełni Twoją wiedzą z zakresu poruszania się w terenie skalnym, pozbawionym pokrywy śnieżnej. Tym samym umożliwi Ci samodzielną działalność wspinaczkową w terenie górskim. Jeśli marzysz o wspinaniu w Tatrach lub Alpach, jest to kurs dla Ciebie!

  • kurs taternicki i wspinaczki górskiej przeznaczony jest dla zaawansowanych wspinaczy – przed nim należy ukończyć kurs wspinaczkowy 6-dniowy lub kurs wspinania na własnej asekuracji
  • kurs taternicki i wspinaczki górskiej trwa 10 dni, a zajęcia realizowane są Alpach Austriackich lub Dolomitach
  • w cenę kursu wliczone jest jednodniowe doszkalanie ze wspinania na własnej asekuracji, które odbywa się przed kursem
  • kurs taternicki i wspinaczki górskiej przygotowuje do samodzielnego wspinania w górach latem

Cena kursu w sezonie 2024 to 4700 PLN / os.

Autorski program kursu i gwarancja jakości szkolenia. Jesteś pod opieką jednego z najlepszych wspinaczy zimowych w Polsce.

Dlaczego warto wybrać się na kurs taternicki 10-cio dniowy?

Taka formuła pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy! Realizujemy dokładnie ten sam program, ale to odpowiedni dobór rejonów pozwala optymalnie wykorzystać dostępny czas. Wspinamy się w miejscach, które są mniej podatne na niepogodę niż Tatry (bardzo rzadko zdarza się przymusowy rest), a krótsze podejścia umożliwiają wspinanie każdego dnia. Największym atutem kursu w Alpach jest oczywiście ilość „wspinania we wspinaniu” i jego jakość- tutaj nawet czwórkowe wyciągi są czysto skalne i zapewniają odpowiednią dawkę emocji!

Kurs taternicki i szkolenie ze wspinaczki górskiej

Masz pytania?