Kurs taternicki i wspinaczki górskiej

Kurs taternicki – letnia wspinaczka górska

„Od czasu do czasu przychodził taki moment w moim życiu, w którym stawałem na rozstaju dróg. Zawsze wybierałem tą, która prowadziła z powrotem w góry, nawet, jeśli na drugiej czekała na mnie kobieta” – Anderl Heckmair

 • kurs taternicki i wspinaczki górskiej trwa 10 dni, a zajęcia realizowane są Alpach Austriackich lub Dolomitach
 • w cenie kursu wliczone jest  jednodniowe doszkalanie ze wspinania na własnej asekuracji, które odbywa się przed kursem
 • kurs taternicki i wspinaczki górskiej przygotowuje do samodzielnego wspinania w górach latem
 • cena kursu: dla grupy trzyosobowej 4300 pln/os, dla grupy dwuosobowej 6500 pln/os

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej jest rozwinięciem kursu wspinania na własnej asekuracji. Poszerza go o umiejętności i wiedzę wymaganą do poruszania się w terenie górskim – taktykę, topografię, umiejętność czytania schematu i odnajdywania drogi, zaawansowane autoratownictwo etc.

Ukończenie kursu taternickiego i wspinaczki górskiej dopełni twoją wiedzą z zakresu poruszania się w terenie skalnym, pozbawionym pokrywy śnieżnej. Tym samym umożliwi ci samodzielną działalność wspinaczkową w terenie górskim. Jeśli marzysz o wspinaniu w Tatrach lub Alpach, jest to kurs dla ciebie!

Aby wziąć udział w kursie taternickim i wspinaczki górskiej należy mieć ukończony podstawowy kurs wspinaczkowy w wersji 6-dniowej lub kurs wspinania na własnej asekuracji.

Dlaczego warto wybrać się na kurs taternicki 10-cio dniowy zamiast tradycyjnego, 14-dniowego?

Taka formuła pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy! Realizujemy dokładnie ten sam program, ale to odpowiedni dobór rejonów pozwala optymalnie wykorzystać dostępny czas. Wspinamy się w miejscach, które są mniej podatne na niepogodę niż Tatry (bardzo rzadko zdarza się przymusowy rest), a krótsze podejścia umożliwiają wspinanie każdego dnia. Największym atutem kursu w Alpach jest oczywiście ilość „wspinania we wspinaniu” i jego jakość- tutaj nawet 4-kowe wyciągi są czysto skalne i zapewniają odpowiednią dawkę emocji!

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej – czego cię na nim nauczę?

Rozpoczniemy od małej unifikacji, czyli sprawdzenia wiedzy zdobytej w trakcie poprzednich kursów (jeśli nie byłeś na tym szkoleniu u mnie). Płynnie przejdziemy do rozszerzenia twojej wiedzy o tematykę taktyki, planowania i umiejętności odnajdywania się w terenie, czyli cechy właściwe dla wspinania w terenie górskim. Jako, że jesteście absolwentami kursu wspinaczki skalnej, macie całą wiedzę teoretyczną i praktyczną do poruszania się w terenie skalnym, więc bez owijania w bawełnę przejdziemy do praktyki, czyli wspinania. Będziemy się wspinać na własnej asekuracji w różnych formacjach skalnych i na drogach o różnej długości. W ciągu długiego tygodnia jeden dzień poświęcimy na odpoczynek i naukę autoratownictwa. Jak już wcześniej wspomniałem – od moich kursantów wymagam zaangażowania i profesjonalnego podejścia, więc przed kursem polecam zadbać o formę – zarówno wspinaczkową jak i podejściową!

Kurs taternicki | Kurs wspinaczki górskiej – cena, program i terminy

Program kursu możecie zobaczyć pod tym linkiem.

 

Turnus:  Termin: 
1 28 maja – 5 czerwca
2  25 czerwca – 3 lipca
3 3 – 11 września
4 1 – 9 października
Kurs taternicki i wspinaczki górskiej w Dolomitach

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej w Dolomitach

Co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

 • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie wspinaczki górskiej otrzymasz zaświadczenie, że zdobyłeś wszelką wiedzę i umiejętności do samodzielnego poruszania się po drogach wspinaczkowych w terenie górskim bez pokrywy śnieżnej i lodowcowej
 • Dostęp do taniego sprzętu. Zestaw kości mechanicznych, lina podwójna czy elementy odzieży zazwyczaj kosztują ciężkie pieniądze i dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
 • Materiały szkoleniowe i wyżej wspomniane zaświadczenie, byś bez problemu mógł wziąć udział w dalszych szkoleniach.

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej  – co warto wziąć na szkolenie?

 • buty wspinaczkowe i woreczek na magnezję
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem z filtrem UV
 • plecak ok. 40 l
 • parasol lub kurtkę przeciwdeszczową
 • odzież właściwą dla terenu górskiego [lekka puchówka mile widziana]

Kurs taternicki i wspinaczki górskiej – opinie:

Na Krzyśka trafiłem szukając w internecie kogoś, kto podejmie się totalnego żółtodzioba zabrać na kurs wspinaczki lodowej. Co do oceny jego umiejętności i podejścia jako instruktora niech świadczy fakt, że po tym kursie zapisałem się do Krzyśka na sekcje, zrobiłem u niego kurs wspinaczki skałkowej, na własnej, a także kurs taternicki (tak btw – kto inny was zabierze na taki kurs do Chamonix, gdzie zamiast tatrzańskich kursowych parchów będziecie mieli okazje zrobić alpejskie klasyki takie jak Grań Motyli?) Krzysiek ma moim zdaniem rewelacyjne podejście do szkolenia… da Ci tyle luzu, żebyś sam się mógł czegoś nauczyć jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo na najwyższym poziomie