Zimowe kursy wspinaczki wysokogórskiej i turystyki górskiej

Góry zimą – kursy wspinaczki wysokogórskiej i turystyki zimowej

„W alpinizmie, jak w życiu, trzeba mieć szczęście, więc trzeba być na tyle szybkim, aby zawsze zdążyć je schwytać” – Riccardo Cassin

Kurs wspinaczki zimowej

Zimowe kursy wspinaczkowe mają nauczyć cię samodzielnego, bezpiecznego i sprawnego poruszania w typowym terenie zimowym – skalnym, śnieżnym, lodowym i mieszanym. W tej kategorii dostępne są następujące szkolenia wspinaczkowe:

Istotną informacją jest, że żeby wziąć udział w szkoleniach zimowych należy mieć ukończony podstawowy kurs wspinaczkowy w wersji 6-dniowej lub kurs wspinania na własnej asekuracji.

Kursy turystyki, które realizuję w zimie:

Wspinaczka zimowa – kurs wysokogórski

Co wyróżnia kursy zimowe prowadzone przeze mnie w stosunku do innych szkół i instruktorów? Jakość. A oto dlaczego:

  • Jestem profesjonalistą – jak coś robię, to lubię być w tym dobry. Mam ponad 17 lat doświadczenia wspinaczkowego i 12 lat instruktorskiego, ponad 1000 uśmiechniętych i realizujących swoje pasje kursantów, opinia bardzo dobrego instruktora i jednego z najlepszych wspinaczy tradycyjnych i zimowych w Polsce. To zobowiązuje.
  • Cenię jakość, a nie masowość szkolenia. Moja dewiza to nie najtaniej, najwięcej, najszybciej, ale najlepiej. Wspinanie to sport bardzo indywidualny – aby szkolenie wspinaczkowe miało sens, musi być prowadzone z naciskiem na indywidualne uwarunkowania każdego uczestnika. Kilka terminów każdego szkolenia, małe grupy i indywidualne podejście do każdego kursanta – to moja propozycja dla was.
  • Unikalny program i metodyka szkoleń. Dokładnie tak! Nie jestem z tych, którzy bezrefleksyjnie odbębnią program szkolenia, przekażą ci zaświadczenie i z ostatnim „Adieu!” pójdą szkolić kolejną grupę. Po pierwsze – po każdym kursie masz być już samodzielnym wspinaczem, więc jedną z kluczowych kwestii jest opanowanie programu szkolenia. ALE – jeśli czegoś nie zdążysz się nauczyć lub zapomnisz, musisz umieć to odtworzyć lub samodzielnie znaleźć rozwiązanie danego problemu. Dlatego właśnie ogromną wagę przykładam do zaangażowania i metodycznego szkolenia. Po drugie – wiele programów szkoleń często uczy rzeczy zupełnie nieprzydatnych w codziennym „skalnym bytowaniu” normalnego wspinacza. U mnie tego nie znajdziesz – zaproponuję ci zmodyfikowane programy szkoleń, w których będzie przedstawione kilka rozwiązań (np. zjazdów), ze wszystkim plusami i minusami danego, a ty wybierzesz właściwy w zależności od konkretnej sytuacji.
  • Unikalny program szkoleń zimowych. Nie wierzysz? Przeglądnij ofertę innych szkół i instruktorów. Po ponad 14 latach zdobywania doświadczenia zimowego i 9 latach instruktorskiego wiem dokładnie, co i w jaki sposób powinienem ci przekazać, abyś mógł poznać i docenić uroki wspinania zimowego. Dlatego stworzyłem najbardziej kompleksowy system szkoleń zimowych dostępny w Polsce, na który składa się kurs drytoolingu, kurs wspinaczki mikstowej, kurs wspinaczki lodowej. Wszystkie wymienione wcześniej szkolenia składają się na kurs wspinaczki zimowej, po którym zapraszam na darmowe szkolenie lawinowe w ramach mojej współpracy z Akademią Górską.
  • Moje szkolenia stanowią logiczną całość – po ukończeniu podstawowych kursów proponuję kursy zaawansowane. U mnie nie ma bezsensownego powtarzania raz już przerobionego materiału. Oprócz rzeczy, które absolutnie musicie wiedzieć, opowiem wam też wiele ciekawostek, anegdotek i niuansów sprzętowych, których nie znajdziecie w żadnej innej szkole. A wszystko to poparte wieloletnim doświadczeniem.
  • Swobodny kontakt i pomoc. Każdy kiedyś zaczynał się wspinać i dokładnie pamiętam, że po kursie wspinaczki skalnej zostałem wypuszczony od razu na głęboką wodę. Sprzęt w cenach katalogowych, żadnej wiedzy o fajnych rejonach wspinaczkowych i gdzie się szkolić dalej. Czegoś takiego u mnie nie znajdziesz. Jeśli czegoś nie wiesz, masz pytanie dotyczące sprzętu lub jakiś problem – pisz lub dzwoń. W miarę możliwości zawsze pomagam. Po 14 latach wspinania mam dużo kontaktów i znajomych w środowisku wspinaczkowym, co dało mi możliwość nawiązania współpracy z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego i zaoferowania moim kursantom sprzętu w specjalnych cenach. Po każdym kursie dostaniesz katalog z poradami dotyczącymi wyboru sprzętu z danej dziedziny i możliwość zakupu sprzętu w specjalnej cenie.
  • Od najlepszych dla najlepszych 🙂