Kursy Letnie
"Świat zaczyna się dopiero powyżej górnej granicy lasu."
J. Hajdukiewicz 1988

Kurs turystyki alpejskiej

Kurs turystyki w Alpach

Alpy i inne góry wysokie to wolność – drogi i wyboru. Tutaj, pośród najwyższych szczytów nie spotkacie budek z wacianymi swetrami i papierowymi kierpcami. Nikt nie będzie Was strofował, że schodzicie ze szlaku – więcej! Często nie będzie szlaku poza nikłą ścieżką i znakami na mapie. Czy to nie jest piękne? Poczuć się jak zdobywcy? Dlatego turystyka alpejska, niekiedy zwana alpinizmem klasycznym jest idealnym rozwiązaniem jeśli i Wy chcecie to poczuć. Postawić pierwsze kroki w prawdziwych górach wysokich!

Kurs turystyki alpejskiej przygotowuje do samodzielnego poruszania się na trasach lodowcowych i prostych drogach skalnych (graniowych) w Alpach i pokrewnych górach. Pozwoli Wam bezpiecznie zdobywać szczyty w szerokim zakresie tak zwanego alpinizmu klasycznego. Będzie dla Was idealnym przygotowaniem do dalszego działania w formie bardziej ambitnych wypraw wysokogórskich.

  • kurs turystyki alpejskiej trwa 7 dni i realizowany jest w Alpach Austriackich, w terenie lodowcowym.
  • bazą jest schronisko Breslauer Hutte w Alpach Otztalskich.
  • kurs turystyki alpejskiej przygotowuje do samodzielnego poruszania w terenie górskim letnim i zimowym do III stopnia trudności.
  • wielkość grupy: 4 – 5 osób
  • termin kursu w sezonie 2024: 23 – 29 czerwca

Cena kursu w sezonie 2024 wynosi 4500 PLN / os.

Autorski program kursu i gwarancja jakości szkolenia. Jesteś pod opieką jednego z najlepszych wspinaczy zimowych w Polsce.

Do ceny kursu należy doliczyć koszty dojazdu na miejsce szkolenia, noclegów oraz wyżywienia.

Letni kurs turystyki alpejskiej

Masz pytania?