Kursy Letnie
"Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości"
Alex Lowe

Podstawowy i pełny kurs wspinaczkowy

Podstawowy i pełny kurs skałkowy – od najlepszych dla najlepszych!

Podoba Ci się wspinanie i chcesz spróbować, ale nie wiesz jak zacząć? Trochę się już wspinasz, ale chcesz usystematyzować swoją wiedzę i ją pogłębić? Kurs skałkowy jest na to najlepszym sposobem. W grupie kursów wspinaczkowych przeznaczonych dla początkujących mogę zaoferować Ci 3 rodzaje szkoleń:

  • Kurs wspinaczki sportowej – to 2-dniowy kurs wspinaczkowy dla osób początkujących, który przygotowuje do samodzielnego wspinania po jednowyciągowych drogach wspinaczkowych, wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Jeśli interesuje Cię tylko wspinanie w skałkach to jest to najlepszy wybór!
  • Podstawowy kurs wspinaczkowy – to 4-dniowy kurs wspinaczkowy, który przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne – zarówno jedno-, jak i wielowyciągowych. Drogi wielowyciągowe to takie, których nie jesteśmy w stanie pokonać za pomocą jednego wyciągu liny. Zastanawiasz się jak pokonać 200m ścianę skalną za pomocą liny 60m? To właśnie droga wielowyciągowa. Jeśli po czasie stwierdzisz, że jednak interesuje Cię dalszy rozwój (kurs taternicki i kursy zimowe), konieczne będzie doszkolenie w postaci kursu wspinania na własnej asekuracji.
  • Pełny kurs wspinaczkowy – to 6-dniowy kurs wspinaczkowy, który kompleksowo przygotowuje do samodzielnego wspinania w terenie skalnym i jest polecany osobom, które są zainteresowane uczestnictwem w kursie taternickim i w kursach zimowych. Oprócz wspinania po ubezpieczonych drogach jedno- i wielowyciągowych, nauczę Cię wspinania na własnej asekuracji. Stoisz przed drogą wspinaczkową, która idzie rysą i nie widzisz żadnych stałych punktów asekuracyjnych? Żaden problem – dostaniesz komplet kości do samodzielnego osadzania asekuracji, wiedzę jak to zrobić i przepustkę na kurs taternicki i kursy zimowe.

Kursy wspinaczkowe są prowadzone przeze mnie osobiście lub przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych Instruktorów Sportu oraz Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu. Podstawowy i pełny kurs wspinaczkowy są prowadzone według programów PZA. Jesteś pod opieką świetnych wspinaczy i instruktorów 🙂

Ceny kursów w sezonie 2024:

  • Kurs wspinaczki sportowej 2 dni – 800 PLN
  • Podstawowy kurs wspinaczkowy 4 dni – 1400 PLN, weekendowy 1600 PLN
  • Pełny kurs wspinaczkowy 6 dni – 1900 PLN, weekendowy 2400 PLN

Szkolenie z podstaw wspinaczki skałkowej

Masz pytania?