Kursy Letnie
"Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości"
Alex Lowe

Podstawowy kurs wspinaczkowy

Podstawowy kurs skałkowy

Podoba Ci się wspinanie i chciałbyś spróbować, ale nie wiesz jak zacząć? Trochę się już wspinasz, ale chciałbyś usystematyzować swoją wiedzę i ją pogłębić? Kurs skałkowy jest na to najlepszym sposobem. W grupie kursów wspinaczkowych przeznaczonych dla początkujących mogę zaoferować Ci 3 rodzaje szkoleń:

  • ABC wspinaczki skalnej – to 1-dniowe warsztaty wspinaczkowe dla osób początkujących, które chcą spróbować swoich sił we wspinaniu. Idealny kurs dla niezdecydowanych!
  • Podstawowy kurs wspinaczkowy – to 4-dniowy kurs wspinaczkowy, który przygotowuje do samodzielnego wspinania po drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne – zarówno jedno-, jak i wielowyciągowych. Drogi wielowyciągowe to takie, których nie jesteśmy w stanie pokonać za pomocą jednego wyciągu liny. Zastanawiasz się jak pokonać 200m ścianę skalną za pomocą liny 60m? To właśnie droga wielowyciągowa. Jeśli po czasie stwierdzisz, że jednak interesuje Cię dalszy rozwój (kurs taternicki i kursy zimowe), konieczne będzie doszkolenie w postaci kursu wspinania na własnej asekuracji.
  • Pełny kurs wspinaczkowy – to 6-dniowy kurs wspinaczkowy, który kompleksowo przygotowuje do samodzielnego wspinania w terenie skalnym i jest polecany osobom, które są zainteresowane uczestnictwem w kursie taternickim i w kursach zimowych. Oprócz wspinania po ubezpieczonych drogach jedno- i wielowyciągowych, nauczę Cię wspinania na własnej asekuracji. Stoisz przed drogą wspinaczkową, która idzie rysą i nie widzisz żadnych stałych punktów asekuracyjnych? Żaden problem – dostaniesz komplet kości do samodzielnego osadzania asekuracji, wiedzę jak to zrobić i przepustkę na kurs taternicki i kursy zimowe.

Podstawowy kurs wspinaczkowy jest prowadzony przeze mnie osobiście lub przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych Instruktorów Sportu oraz Instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu. Podstawowy i pełny kurs wspinaczkowy są prowadzone według programów PZA.

Cena kursu skałkowego w wersji ABC to 400PLN, 4 dni to 1500 PLN, a 6 dni to 1900 PLN.

Szkolenie z podstaw wspinaczki skałkowej

Masz pytania?