Kursy Letnie
„W warunkach normalnych najbardziej pomaga technika. W sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha”
Walter Bonatti

Obóz wspinaczkowy na Frankenjurze

Zapraszamy na wyjazd wspinaczkowy do jednego z najsłynniejszych rejonów na świecie!

Frankenjura to bez wątpienia największy i najbardziej znany rejon wspinaczkowy w Niemczech. W chwili obecnej oferuje ponad 20000 dróg wspinaczkowych w trójkącie pomiędzy Bamberg, Bayreuth i Norymbergą. Z tym historycznym miejscem związane są takie legendy, jak Kurt Albert i Wolfgang Gullich. Powstały tu pierwsze na świecie drogi o trudnościach 8a+, 8b, 8c i 9a.

Wspinanie na Frankenjurze jest bardzo mocno urozmaicone – wspinamy się w świetnej jakości wapieniu, w pionach, lekkich przewisach i grotach. Co prawda form naciekowych raczej nie znajdziemy, więc miłośnicy tuf się tu nie odnajdą, ale cała reszta będzie zachwycona!

Podczas 6-ciu intensywnych dni będziemy wspinać się po najciekawszych drogach rejonu, znajdziemy cele dopasowane do możliwości każdego z uczestników. Osoby mniej doświadczone będą mogły zapoznać się z zasadami prawidłowej asekuracji, a z wszystkimi chętnymi podzielę się tajnikami treningu wspinaczkowego oraz podpowiem, jak podnieść swój poziom.

  • obóz wspinaczkowy na Frankenjurze trwa 6 dni – na miejscu spotykamy się 28 lipca, a wracamy 2 sierpnia wieczorem
  • celem obozu jest rozwinięcie umiejętności technicznych oraz podniesienie poziomu wspinaczkowego uczestników
  • grupa liczy maksymalnie 6 osób, wymagany poziom to prowadzenie dróg o trudności minimum 6a

Cena obozu: 1999 PLN / os.

Zapewniamy cały niezbędny sprzęt wspinaczkowy oraz profesjonalną opiekę instruktora. Do ceny obozu należy doliczyć koszty transportu, wyżywienie oraz noclegi. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania?