Listopad 7, 2016

Kurs turystyki zimowej

Kurs turystyki zimowej

„Góry milczą, wszystko co milczy nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic.” – ks. J. Tischner

Kurs turystyki zimowej realizowany jest we współpracy z Międzynarodowym Przewodnikiem Górskim UIMLA Sebastianem Fijakiem w ramach współpracy w projekcie Akademia Górska.

Góry to wolność – zarówno drogi, jak i wyboru. Tutaj, pośród najwyższych szczytów nie spotkacie budek z wacianymi swetrami i papierowymi kierpcami. Nikt nie będzie Was strofował, że schodzicie ze szlaku – więcej! Często nie będzie szlaku poza nikłą ścieżką i znakami na mapie. Czy to nie jest piękne? Poczuć się jak zdobywcy? Dlatego turystyka alpejska, niekiedy zwana alpinizmem klasycznym jest idealnym rozwiązaniem jeśli i Wy chcecie to poczuć. Postawić pierwsze kroki w prawdziwych górach wysokich!

Kurs turystyki zimowej – czego cię na nim nauczymy?

Kurs turystyki zimowej przygotowuje do samodzielnego poruszania się w terenie górskim zimą. W trakcie kursu nauczycie się samodzielnie oceniać ryzyko, planować wyjście górskie, radzić sobie w terenie zagrożonym lawinami, poruszać w terenie i asekurować za pomocą specjalistycznego sprzętu [raki, czekany, szable śnieżne, liny i podstawowy sprzęt wspinaczkowy]. Zostaną wyuczone umiejętności dotyczące hamowania obsunięć w terenie śnieżno-lodowym, autoratownictwa, poruszania w zorganizowanym zespole i zjazdów.

Turnus Termin Cena
1 14 – 17 grudnia 2017  750 zł
2 11 – 14 stycznia 2018 750 zł
3 8 – 11 lutego 2018 750 zł
4 22 – 25 marca 2018 750 zł
5 12 – 15 kwietnia 2018 750 zł

mont blanc du tacul

Kurs turystyki zimowej – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

  • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie turystyki zimowej otrzymasz zaświadczenie, że zdobyłeś wszelką wiedzę i umiejętności do samodzielnego poruszania się w górach zimą
  • Dostęp do taniego sprzętu. Zestawy lawinowe, szpej wspinaczkowy czy elementy odzieży zazwyczaj kosztują ciężkie pieniądze i dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu outdoorowego.
  • Materiały szkoleniowe i wyżej wspomniane zaświadczenie, byś bez problemu mógł wziąć udział w dalszych szkoleniach.

Zalecamy członkostwo w DAV (www.dav-kattowitz.eu) jako najbardziej kompleksowego ubezpieczenia (w tym NNW, którego nie posiada mniejszy brat DAV czyli OeAV) oraz systemu zniżek (50% na noclegi i niektóre pozycje menu – koszt legitymacji zwraca się przed połową kursu).

 

gervasutti chamonix

chamonix