Szkolenia indywidualne

Jeśli czujesz, że wspinanie jest dla Ciebie czymś więcej niż tylko cykliczną wizytą na ściance lub w skałach w towarzystwie znajomych, jeśli chciałbyś/chciałabyś osiągnąć coś więcej – przygotować się do zawodów, zrobić upragnioną „cyfrę” w skałach czy też zdobyć wymagający alpejski czterotysięcznik lub zmierzyć się z lodospadami – dobrze trafiłeś/aś. Tak naprawdę od zawsze moją największą pasją obok przekraczania własnych barier i pokonywania kolejnych wspinaczkowych stopni trudności, była i jest praca z osobami, dla których ten sport lub wręcz styl życia stanowi bardzo ważny element w ich codzienności.

indywidualne szkolenia wspinaczki

W ciągu kilkunastu lat instruktorskiej kariery pomogłem wielu osobom udowodnić, że dobrze zaplanowany trening połączony z wytrwałością w dążeniu do celów (również mądrze wyznaczonych!) potrafi zdziałać cuda i pozwala wznieść się na wyżyny możliwości. Satysfakcji z tego płynącej nie da się porównać z niczym innym – mówię tu zarówno o moich podopiecznych i ich sukcesach jak i o dumie, która rozpiera mnie gdy dokonują naprawdę niesamowitych rzeczy. I nie chodzi tu tylko o odhaczanie kolejnych cyferek w kajecie!

Powiedzmy sobie szczerze – jeśli tutaj trafiłeś/aś to znaczy że nie szukasz kolejnych „masowych” kursów, po których nabyta wiedza odparowuje z szybkością topniejącego śniegu podczas odwilży, ani też sekcji wspinaczkowej, podczas której wstawiasz się w boulder lub drogę raz na 15 minut w przerwie między rozmowami z współtowarzyszami. Zapewne chcesz wspinać się pełną parą, w głowie masz już marzenia o konkretnej drodze/boulderze/szczycie/lodospadzie lub też widzisz siebie w finałach prestiżowych zawodów. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – to wszystko jest do osiągnięcia! Ale będzie wymagało ciężkiej, systematycznej pracy. I tutaj w tym już moja rola żeby pomóc Ci ją odpowiednio ukierunkować i zaplanować. Niezależnie od tego czy Twoim celem jest wspinanie sportowe, tradowe czy też alpinizm – mam doświadczenie i kompetencje żeby umożliwić Ci realizację planów.

Na czym polegają szkolenia indywidualne?

Zdaję sobie sprawę że nie wszyscy dysponują optymalną ilością czasu i środków. Dlatego zawsze staram się działać w następujący sposób: piszesz lub dzwonisz i umawiamy się na spotkanie bądź też opowiadasz o swoich celach w mailu/telefonicznie. Następnie dobieramy rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Szukasz programu treningowego, który pozwoli Ci zatopować na wymagającym boulderze lub drodze, ale wolisz trenować ze znajomymi lub indywidualnie? Nie ma problemu! W oparciu o Twoje predyspozycje i obecną formę zaplanujemy wszystko z uwzględnieniem czasu potrzebnego do osiągnięcia sukcesu. Jeśli chcesz natomiast trenować indywidualnie pod moim okiem i stale monitorować rozwój i wolisz bym czuwał nad progresem by maksymalnie go przyspieszyć i uchronić Cię przed ryzykiem przetrenowania bądź kontuzji – również chętnie podejmę się takiego zadania. A może nie masz partnera na kurs lub chcesz wspinać się lodowo lub miktstowo ale wszyscy potencjalni kandydaci na osobę po drugiej stronie liny wymiękli? Również nie ma problemu – w ciagu kilku lat instruktorskiej kariery opracowałem i zrealizowałem autorskie kursy indywidualne. Taki program to prawdziwy cadillac wśród kursów, bo skupiamy się przede wszystkim na Tobie i pracujemy nad Twoimi słabymi stronami. Czyli mówiąc krótko – masz mnie na wyłączność.

Masz pytania? Odsyłam do kontaktu, chętnie rozwieję wszystkie wątpliwości.

Jesteś ciekaw jak kształtują się ceny? Oferta indywidualna jest „szyta na miarę” więc tutaj o kosztach decydują Twoje oczekiwania względem naszej współpracy. Dla kursantów i absolwentów Akademii Górskiej atrakcyjne zniżki! Przy dłuższej współpracy również możesz liczyć na rabat. Wystarczy tylko spytać – gwarantuje 100% transparentności.

Jak to wygląda w praktyce?

Najlepszym przykładem niech będzie historia Maćka, który zadzwonił do mnie w lutym, że musi natychmiast zrobić kurs wspinaczki lodowej, bo inaczej będzie o nim obsesyjnie myślał do kolejnej zimy. Problemem było to, że Maciek nie ukończył wcześniej żadnego kursu wspinaczkowego, ale był na tyle zdecydowany, że przekonał mnie do stworzenia dla niego indywidualnego planu szkolenia. Po wymianie kilku maili i telefonów przeszliśmy do sedna sprawy, czyli szkolenia. Od lutego do sierpnia Maciek ukończył kolejno: kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych, kurs wspinaczki na własnej asekuracji, kurs wspinaczki lodowej, a zwieńczeniem był kurs taternicki i wspinaczki górskiej. W ciągu tych 7 miesięcy wspinaliśmy na polskiej Jurze, w Tatrach Słowackich, w Alpach Austriackich i Francuskich, pokonując drogi do stopnia VII- w górach, WI5 w lodzie i VI.1 OS w skałkach. Jak na gościa, który się nigdy nie wspinał – szacun! Poniżej mała galeria z tego kursu.

Podstawowy cennik:

    • wspinanie w skałach/sztucznej ścianie lub drytooling: 1000 PLN/ dzień
    • wspinanie w górach: 1500 PLN/ dzień