Kurs wspinaczki sportowej

Wspinaczka sportowa

„Baw się dobrze, pracuj ciężko, stań się mądry… W tej, a nie innej kolejności” – Jeff Lowe

  • kurs wspinaczki sportowej trwa 2 dni, a zajęcia realizowane są na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej
  • kurs wspinaczki sportowej przygotowuje do samodzielnego wspinania po ubezpieczonych drogach skalnych jednowyciągowych
  • cena kursu w sezonie 2019: 450 pln

Zawsze podobało ci się wspinanie i dopiero teraz zdecydowałeś się spróbować? Niestety nie masz możliwości wzięcia urlopu i chcesz nauczyć się bezpiecznego wspinania w weekend? Interesuje cię tylko wspinanie w skałkach i nie planujesz kariery wspinacza górskiego? Kurs wspinaczki sportowej to rozwiązanie dla Ciebie!

Kurs wspinaczki sportowej – czego cię na nim nauczę?

Program kursu obejmuje wszystkie zagadnienia, które dotyczą bezpiecznego pokonywania jednowyciągowych dróg wspinaczkowych wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Na początek – prezentacja sprzętu, którego używamy do pokonywania jednowyciągowych dróg wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Przedstawię ci teorię asekuracji i zasady bezpieczeństwa w trakcie wspinania w skałach, a następnie przejdziemy do części praktycznej, czyli wspinania.

Po utrwaleniu tej wiedzy i kilku samodzielnych wspinaczkach zaproszę cię do udziału w dwudniowym doszkalaniu na drogach wielowyciągowych. W ten sposób zrealizujesz program podstawowego kursu wspinaczkowego.

Terminy i ceny kursów wspinaczkowych w 2019 roku:

TurnusTerminCena   
113 – 14 kwietnia 450 zł
2  15 – 16 czerwca450 zł
3  21 – 22 września450 zł

kurs wspinaczki sportowej

Co otrzymasz po ukończeniu kursu?

  • Wiedza jest najważniejsza! Dostaniesz wszelką wiedzą na temat samodzielnego wspinania w terenie skalnym po drogach jedno i wielowyciągowych, które zostały wyposażone w stałe punkty asekuracyjne.
  • Dostęp do taniego sprzętu! Każdy kiedyś zaczynał i dokładnie pamiętam odkładanie każdej złotówki na pierwszą linę. Moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
  • Materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które pozwolą ci bezproblemowo zrobić bardziej zaawansowane kursy.

Kurs wspinaczki sportowej – co warto wziąć na kurs?

  • własne buty wspinaczkowe i woreczek na magnezję
  • nakrycie głowy i krem z filtrem UV [w lecie obowiązkowo!]
  • parasol lub kurtkę przeciwdeszczową
  • repelent przeciw kleszczom i komarom [obowiązkowo!]