Maj 25, 2016

Kurs wspinaczki sportowej

Kurs wspinaczki sportowej

„Baw się dobrze, pracuj ciężko, stań się mądry… W tej, a nie innej kolejności” – Jeff Lowe

 • kurs wspinaczki sportowej trwa 2 dni, a zajęcia realizowane są na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej
 • kurs wspinaczki sportowej przygotowuje do samodzielnego wspinania po ubezpieczonych drogach skalnych jednowyciągowych
 • kurs wspinaczki sportowej po doszkoleniu z zakresu wspinania po drogach wielowyciągowych realizuje program kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych
 • cena kursu w sezonie 2018: 350 pln/os

Zawsze podobało ci się wspinanie i dopiero teraz zdecydowałeś się spróbować? Niestety nie masz możliwości wzięcia urlopu i chcesz nauczyć się bezpiecznego wspinania w weekend? Interesuje cię tylko wspinanie w skałkach i nie planujesz kariery wspinacza górskiego? Kurs wspinaczki sportowej to rozwiązanie dla Ciebie! Wraz z doszkalaniem na drogach wielowyciągowych i kursem wspinania na własnej asekuracji tworzy podstawowy kurs wspinaczkowy, który otwiera drzwi do bardziej zaawansowanych szkoleń, np. kursu taternickiego i wspinaczki górskiej oraz kursów zimowych.

Kurs wspinaczki sportowej – czego cię na nim nauczę?

Na początek – prezentacja sprzętu, którego używamy do pokonywania jednowyciągowych dróg wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Przedstawię ci teorię asekuracji i zasady bezpieczeństwa w trakcie wspinania w skałach, a następnie przejdziemy do części praktycznej, czyli wspinania.

Po utrwaleniu tej wiedzy i kilku samodzielnych wspinaczkach zaproszę cię do udziału w dwudniowym doszkalaniu na drogach wielowyciągowych. W ten sposób zrealizujesz program kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych. Program kursu obejmuje wszystkie zagadnienia, które dotyczą bezpiecznego pokonywania jednowyciągowych dróg wspinaczkowych wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne.

Terminy i ceny kursów wspinaczkowych w 2018 roku:

TurnusTerminCena   
17 – 8 kwietnia 350 zł
2  9 – 10 czerwca350 zł
3  29 – 30 września350 zł

kurs wspinaczki sportowej

Kurs wspinaczki sportowej – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

 • Wiedza jest najważniejsza! Dostaniesz wszelką wiedzą na temat samodzielnego wspinania w terenie skalnym po drogach jedno i wielowyciągowych, które zostały wyposażone w stałe punkty asekuracyjne.
 • Dostęp do taniego sprzętu! Każdy kiedyś zaczynał i dokładnie pamiętam odkładanie każdej złotówki na pierwszą linę. Moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
 • Materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które pozwolą ci bezproblemowo zrobić bardziej zaawansowane kursy.

Kurs wspinaczki sportowej – co warto wziąć na kurs?

 • własne buty wspinaczkowe i woreczek na magnezję
 • nakrycie głowy i krem z filtrem UV [w lecie obowiązkowo!]
 • parasol lub kurtkę przeciwdeszczową
 • repelent przeciw kleszczom i komarom [obowiązkowo!]