Styczeń 22, 2016

Kurs wspinaczki lodowej

Kurs wspinaczki lodowej

„Ambicją było pokonanie ściany. Styl przejścia stał się obsesją” – Alex MacIntyre

  • kurs wspinaczki lodowej składa się z 2 etapów – dla początkujących (drogi jednowyciągowe) i dla zaawansowanych (drogi wielowyciągowe)
  • każdy z etapów trwa 2 dni, istnieje możliwość zrealizowania kursu wspinaczki lodowej ciągiem, w 4 dni
  • ceny w sezonie 2017/2018: 700PLN – dla początkujących; 900PLN dla zaawanowanych; 1500PLN kurs pełny

Wspinanie lodowe to bez wątpienia najbardziej popularna forma wspinaczki zimowej w krajach alpejskich. Dlaczego? Bo uczucie wspięcia się na pięćdziesięciometrową kolumnę lodu lub pokonanie serii swobodnie wiszących sopli jest z niczym nieporównywalne. Miłośnicy twierdzą, że jest to najbardziej estetyczna i jednocześnie najbardziej „delikatna” (zastanówcie się dlaczego) forma wspinania. Jak spróbujecie to na pewno nie będziecie chcieli robić nic innego – gwarantuję to 🙂

Kurs wspinaczki lodowej przygotowuje do samodzielnego, sprawnego i bezpiecznego poruszania się w terenie lodowym – czy to na lodospadach w dolinach alpejskich, czy na lodowych drogach w Alpach. Odbycie tego i kursu wspinaczki mikstowej da ci umiejętności poruszania się w każdym rodzaju terenu, który napotkasz w zimie – od czystej skały, po czysty lód. Odbycie obydwu szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli podoba ci się wspinanie lodowe i chcesz sprawdzić swoje umiejętności – jest to kurs dla ciebie!

Kurs wspinaczki lodowej – czego cię na nim nauczę?

Jeśli byłeś już u mnie na kursie drytoolingu lub kursie wspinaczki mikstowej to sprawa jest prosta. Jeśli przychodzisz z innej szkoły, musimy zacząć od unifikacji wiedzy. Zaczniemy od prezentacji sprzętu, którego używany do wspinania lodowego i wytłumaczę ci, jak go poprawnie używać. Dużą wagę przyłożę do zagadnień bezpieczeństwa w trakcie wspinania lodowego, a następnie przejdziemy do części najprzyjemniejszej, czyli wspinania. Po ukończeniu kursu wspinaczki mikstowej i kursu wspinaczki lodowej dostaniesz możliwość odbycia darmowego szkolenia lawinowego w ramach mojej współpracy z Akademią Górską, co dopełni twoją wiedzę, jako wspinacza zimowego. Tak – będziesz już wspinaczem zimowym. Gratuluję!

Dla początkujących   Dla zaawansowanych   Kurs pełny  
4 – 5 stycznia 2018 6 – 7 stycznia 2018 4 – 7 stycznia 2018
20 – 21 stycznia 2018 22 – 23 stycznia 2018 20 – 23 stycznia 2018
17 – 18 lutego 2018 19 – 20 lutego 2018 17 – 20 lutego 2018
1 – 2 marca 2018 3 – 4 marca 2018 1 – 4 marca 2018

Kurs wspinaczki lodowej

Kurs wspinaczki lodowej – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

  • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie wspinaczki lodowej otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i specjalny uścisk dłoni – od wspinacza zimowego dla wspinacza zimowego, gratuluję!
  • Skierowanie na darmowe szkolenie lawinowe w ramach mojej współpracy z Akademią Górską
  • Dostęp do taniego sprzętu. Raki, czekany, śruby lodowe, lina podwójna czy elementy odzieży to zazwyczaj wydatek kilku tysięcy złotych i każdy rabat od cen katalogowych to kilkaset złotych, które zostaje w kieszeni. Dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
  • Materiały szkoleniowe i zbiór najciekawszych miejsc do odwiedzenia [czy to w internecie, czy w rzeczywistości]

Uwaga! Aby wziąć udział w kursie wspinaczki lodowej wymagam od uczestników ukończenia podstawowego kursu wspinaczkowego.

 

Kurs wspinaczki lodowej – co warto mieć na kursie:

– buty do wspinania zimowego z możliwością wpięcia raków automatycznych
– komplet odzieży termicznej i nieprzemakalnej
– zestaw rękawic [cienkie i grube]
– okulary przeciwsłoneczne
– krem z filtrem UV
– kondycję…:)