Styczeń 22, 2016

Kurs drytoolingu

Kurs drytoolingu

„Ostrogi są dla koni, dziabki są dla rąk” – Will Gadd

  • kurs drytoolingu trwa 2 dni, a zajęcia odbywają się na krakowskim Zakrzówku
  • kurs drytoolingu przygotowuje do samodzielnego poruszania w terenie skalnym zimą
  • cena kursu to 500zł/os

Drytooling jest stosunkowo młodą dziedziną wspinania, ale rozwija się bardzo prężnie i cieszy coraz większy popularnością. Kiedyś traktowano go tylko jako trening przed poważniejszym wspinaniem, ale od niedawna jest dyscypliną wspinania samą w sobie. Polega na używaniu sprzętu zimowego do poruszania się w terenie czysto skalnym. Ukończenie kursu drytoolingu da ci umiejętności niezbędne do sprawnego poruszania się zimą w terenie skalnym. Wraz z kursem wspinaczki lodowej i kursem wspinaczki mikstowej przygotują cię do sprawnego wspinania w każdym rodzaju terenu, który napotkasz zimą, a odbycie wszystkich tych szkoleń oznacza automatyczne ukończenie kursu wspinaczki zimowej. Jeśli interesuje cię wspinanie zimowe, polecam zacząć od tego właśnie kursu.

Kurs drytoolingu – czego cię na nim nauczę?

Zaczniemy od omówienia zasad bezpieczeństwa, sprzętu i wyposażenia wspinacza zimowego, czyli pogadamy o czekanach wspinaczkowych, rakach i prawidłowym ubiorze w zimie. Wytłumaczę ci różnice w technice wspinania letniego i zimowego. Jeśli nie będziesz mnie słuchał w kwestiach techniki, będę cię gnębił do oporu – aż zaczniesz się wspinać ładnie i skutecznie. W międzyczasie będę cię wprowadzał w tajniki wspinania zimowego i po ukończonym kursie zaproszę cię do udziału w kursie wspinaczki lodowej i kursie wspinaczki mikstowej.

Turnus Termin Cena
1 4 – 5 listopada 2017  500 zł
2    18 – 19 listopada 2017 500 zł
3 2 – 3 grudnia 2017 500 zł
4 20 – 21 stycznia 2018 500 zł
5 3 – 4 lutego 2018 500 zł
6 24 – 25 lutego 2018 500 zł

kurs wspinaczki mikstowej, kurs drytoolingu

Kurs drytoolingu- co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

  • To, co najważniejsze, czyli wiedzę! Po kursie drytoolingu i wspinaczki mikstowej otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i skierowanie na dalsze szkolenia
  • Dostęp do taniego sprzętu. Raki, czekany, lina czy elementy odzieży to zazwyczaj wydatek kilku tysięcy złotych i każdy rabat od cen katalogowych to kilkaset złotych, które zostaje w kieszeni. Dlatego moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
  • Materiały szkoleniowe i zbiór najciekawszych miejsc do odwiedzenia [czy to w internecie, czy w rzeczywistości]

Kurs drytoolingu – co warto mieć na kursie:

– buty do wspinania zimowego z możliwością wpięcia raków automatycznych
– komplet odzieży termicznej i nieprzemakalnej
– zestaw rękawic [cienkie i grube]
– okulary przeciwsłoneczne
– krem z filtrem UV
– kondycję…:)