Styczeń 22, 2016

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych

„W warunkach normalnych najbardziej pomaga technika. W sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha” – Walter Bonatti

 • kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych trwa 4 dni, a zajęcia realizowane są na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej
 • kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych przygotowuje do samodzielnego wspinania w skale, po drogach ubezpieczonych, jedno i wielowyciągowych
 • kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych wraz z kursem wspinania na własnej asekuracji realizuje program podstawowego kursu wspinaczkowego
 • cena kursu w sezonie 2018: 550 pln/os
 • pakiet 3 noclegów w zaprzyjaźnionym ośrodku PTTK kosztuje 90 pln

Podoba ci się wspinanie i chciałbyś spróbować, ale nie wiesz jak zacząć? Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych jest na to najlepszym sposobem. Nauczy cię samodzielnego wspinania po większości dróg wspinaczkowych – czyli tych, które są ubezpieczone stałymi punktami asekuracyjnymi, zarówno jedno, jak i wielowyciągowych. Wraz z kursem wspinania na własnej asekuracji tworzy podstawowy kurs wspinaczkowy, który otwiera drzwi do bardziej zaawansowanych szkoleń, np. kursu taternickiego i wspinaczki górskiej oraz kursów zimowych.

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych – czego cię na nim nauczę?

Zaczniemy od prezentacji sprzętu, którego każdy wspinacz używa w trakcie pokonywania jedno i wielowyciągowych dróg wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Poruszmy tematy teorii asekuracji i zasad bezpieczeństwa w trakcie wspinania, a następnie przejdziemy do części praktycznej, czyli wspinania. Po dwóch dniach wspinania po drogach jednowyciągowych nauczę cię wspinania po drogach wielowyciągowych i na tym zakończymy szkolenie. Po utrwaleniu tej wiedzy i kilku samodzielnych wspinaczkach zaproszę cię do udziału w czterodniowym kursie wspinania na własnej asekuracji. Kurs wspinania po drogach ubezpieczonych prowadzę w oparciu o unowocześniony program kursu wspinania po drogach ubezpieczonych PZA, który jest dostępny tutaj.

Terminy i ceny kursów wspinaczkowych w 2018 roku:

Turnus Termin Cena
1 7 – 10 kwietnia  550 zł
2 17 – 20 maja 550 zł
3 9 – 12 czerwca 550 zł
4  23 – 26 sierpnia 550 zł
5 29 września – 2 października 550 zł

892599_695353207158907_227267609_o

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych – co otrzymasz po ukończeniu szkolenia?

 • Wiedza jest najważniejsza! Dostaniesz wszelką wiedzą na temat samodzielnego wspinania w terenie skalnym po drogach jedno i wielowyciągowych, które zostały wyposażone w stałe punkty asekuracyjne.
 • Dostęp do taniego sprzętu! Każdy kiedyś zaczynał i dokładnie pamiętam odkładanie każdej złotówki na pierwszą linę. Moim podopiecznym postanowiłem maksymalnie uprościć trudne początki i nawiązałem współpracę z dystrybutorami sprzętu wspinaczkowego. Po ukończeniu szkolenia dostaniecie specjalnie przygotowany katalog z wyborem sprzętu dla początkującego wspinacza w dobrych cenach.
 • Materiały szkoleniowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, które pozwolą ci bezproblemowo zrobić bardziej zaawansowane kursy.

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych – co warto wziąć na kurs?

 • własne buty wspinaczkowe i woreczek na magnezję
 • nakrycie głowy i krem z filtrem UV [w lecie obowiązkowo!]
 • parasol lub kurtkę przeciwdeszczową
 • repelent przeciw kleszczom i komarom [obowiązkowo!]